774 733 909 po-pá 8-16 hod.
info@elektrospecialista.cz
elektrospecialista
Elektrospecialista.cz / LG pračky

LG pračky

Dokonale vyprané prádlo bez alergenů s pračkou od LG

Každý rodič chce pro své dítě jistě to nejlepší a má strach o jeho zdraví. Čisté a hygienické prádlo bez alergenů je jednou z cest ke spokojenosti a zdraví celé rodiny. Vše tak začíná u parních praček s funkcí Allergy care. Pračka si tak udržuje stálou teplotu mezi 50-60 °C a eliminuje alergeny, jako jsou prach, pyl či roztoči. Vyzkoušeli jsme pračku LG s funkcí parního praní a objevili jsme dokonale vyprané prádlo bez alergenů. Britská nadace pro alergie navíc prokázala, že pára v pracím cyklu LG praček dokáže odstranit mnohem více domácích alergenů než běžné programy u konkurenčních praček. LG pračky mají i antialergické máchání při teplotě 40 °C, kdy dokážou dokonale odstranit zbytky pracího prášku. Tím především chrání citlivou pokožku dětí a zároveň na prádle nezůstávají žádné skvrny od zbylého prášku.
Pohon u konvenčních modelů praček zabezpečuje klasický motor, který řemenem přenáší hybnou sílu přes řemenici na buben pračky. U tohoto systému dochází k velkým ztrátám energie, stability, zvýšení vibrací, hluku a hlavně opotřebení řemenu. Pohon LG Direct DriveTM je pravým opakem. Díky umístění motoru přímo na ose bubnu, a absenci součástí jako jsou řemen a řemenice, je tento pohon daleko efektivnější, spolehlivý a zaručuje delší životnost vaší pračky. K jeho kladům také patří větší stabilita, menší vibrace a nižší hlučnost.

 

Konvenční motor

LG Direct DriveTM motor (v ČR od 2006)

motor řemen řemenice buben krokový motor buben
 • velké vibrace

 • nepříjemný hluk

 • opotřebení řemenu (nutná výměna)

 • motor mimo osu bubnu

 • více součástí = menší spolehlivost

 • efektivita

 • minimální vibrace a větší stabilita

 • nižší hlučnost

 • spolehlivost a delší životnost

 • motor přímo na ose bubnu

 • buben se pohybuje současně s motorem

 • krokový motor ( invertor )


Mnoho elektronických spotřebičů nelze kompletně vypnout, pokud je neodpojíte od elektrické sítě. Každý den spotřebovávají malou část energie, aniž by o tom zákazník věděl. LG pračky jsou vybaveny technologií Zero Stand By Power, která snižuje spotřebu na minimum (v průměru cca 0,4W/h).

6Motion“, v překladu „6 pohybů“. Díky moderní technologii LG Direct DriveTM je možné maximálně využívat všechny vlastnosti krokového motoru. Mezi hlavní výhody patří „dokonalá“ ovladatelnost, která umožňuje vytvoření šesti nových pohybů bubnu a zefektivnění celého procesu praní.

Při sestavování pohybů 6 MOTION jsme v LG vycházeli ze zkušeností, které jsme nashromáždili během desetiletí vývoje praček a nových technologií praní. LG tyto vý jimečné a bezkonkurenční technologie umožňuje používat již dnes. Vše díky parním pračkám s označením 6 MOTION a LG Direct DriveTM.

LG buben vykonává šest speciálních pohybů, které zdokonalují každé praní. Kromě klasického pohybu bubnu s pádem prádla nabízí intenzivní drhnutí, které vede k rychlému rozpuštění prášku. Velmi efektivní je také filtrace – buben s prádlem se rychle otáčí a dovnitř se vstřikuje voda. Ta se odstředivou silou dostává k vnějšímu okraji bubnu, přičemž prochází prádlem – a právě odstředivá síla dokáže rychleji odplavit nečistoty z prádla. Dalším unikátním pohybem je tiché válení prádla pod vodní hladinou a jemné houpání, to je vhodné pro jemné oblečení. Poslední speciální pohyb se použije po dokončení odstřeďování – prádlo nezůstane „přilepené“ na bubnu, ale rozprostře se po bubnu. To usnadní žehlení, protože prádlo není pomačkané. Tyto speciální pohyby vymysleli inženýři z LG na základě dlouholetých zkušeností s praním prádla. V kombinaci s novým povrchem bubnu tak pračky LG nabízí bezkonkurenčně nejlepší praní. Žádný jiný výrobce na trhu takové funkce nenabízí.

LG pračka je vybavena výkonným procesorem, který ve spolupráci s Direct DriveTM motorem zjistí kolik prádla je naloženo, a určí optimální prací čas. Na základě těchto informací vyhodnotí potřebný počet cyklů máchání a vypočítá optimální spotřebu vody. Během chodu čidla detekují, popřípadě upravují, nevyváženost a nadměrnou tvorbu pěny, čímž zdokonalují výsledek praní. Za použití této moderní technologie, LG pračky efektivněji hospodaří s vodou a energií. To vše zabezpečuje optimální prací výkon při každém praní.